Померање сата (летње рачунање времена, зимско рачунање времена 2022..2025)


Прво слово државе:
Ј Џ А Б В Г Д Е З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш


Списак држава (245 ком.):

Ј

Јамајка Јапан Јемен Јерменија Јордан Јужна Џорџија и Јужна Сендвичка Острва Јужна Кореја Јужни Судан Јужноафричка Република

Џ

Џерси Џибути

А

Авганистан Азербејџан Албанија Алжир Америчка Девичанска Острва Америчка Самоа Ангвила Ангола Андора Антигва и Барбуда Аргентина Аруба Аустралија Аустрија

Б

Бангладеш Барбадос Бахами Бахреин Белгија Белизе Белорусија Бенин Бермуди Божићно Острво Боливија Бонаире, Свети Еустахије и Саба Босна и Херцеговина Боцвана Бразил Британска Девичанска Острва Брунеј Бугарска Буркина Фасо Бурунди Бутан

В

Валис и Футуна Вануату Ватикан Венецуела Вијетнам

Г

Габон Гамбија Гана Гваделуп Гвам Гватемала Гвинеја Гвинеја Бисао Гернзи Гибралтар Гијана Гренада Гренланд Грузија Грчка

Д

Данска Демократска Република Конго Доминика Доминиканска Република

Е

Египат Еквадор Екваторијална Гвинеја Еритреја Естонија Етиопија

З

Замбија Западна Сахара Зеленортска Острва Зимбабве

И

Израел Индија Индонезија Ирак Иран Ирска Исланд Источни Тимор Италија

К

Казахстан Камбоџа Камерун Канада Катар Кајманска Острва Кенија Кина Кипар Киргизија Кирибати Кокосова острва Колумбија Комори Конго Косово Костарика Куба Кувајт Кукова острва Курасао

Л

Лаос Лесото Летонија Либан Либерија Либија Литванија Лихтенштајн Луксембург

М

Мадагаскар Макао Македонија Малави Малдиви Малезија Мали Малта Мароко Мартиник Маршалска Острва Мауританија Маурицијус Мађарска Мајот Мексико Мианмар Микронезија Мозамбик Молдавија Монако Монголија Монсерат

Н

Намибија Науру Немачка Непал Нигер Нигерија Никарагва Нијуе Нова Каледонија Нови Зеланд Норвешка Норфолк

О

Обала слоноваче Оландска Острва Оман Острва Питкерн Острво Мен

П

Пакистан Палау Палестина Панама Папуа Нова Гвинеја Парагвај Перу Порторико Португал Пољска

Р

Реинион Руанда Румунија Русија

С

Салвадор Самоа Сан Марино Сао Томе и Принципе Саудијска Арабија Свазиленд Свалбард и Јан Мајен Света Јелена Света Луција Свети Винсент и Гренадини Свети Китс и Невис Свети Мартин (Француска) Свети Мартин (Холандија) Свети Пјер и Микелон Северна Кореја Северна Маријанска Острва Сенегал Сент Бартелеми Сејшели Сингапур Сирија Сијера Леоне Словачка Словенија Соломонова Острва Сомалија Србија Судан Суринам Сједињене Америчке Државе (САД)

Т

Танзанија Тајван Тајланд Таџикистан Того Токелау Тонга Тринидад и Тобаго Тувалу Тунис Туркменистан Туркс и Кајкос Турска

У

Уганда Узбекистан Украјина Уругвај Уједињени Арапски Емирати Уједињено Краљевство

Ф

Фарска Острва Филипини Финска Фиџи Фолкландска Острва Француска Француска Гијана Француска Полинезија Француске јужне земље

Х

Хаити Холандија Хонгконг Хондурас Хрватска

Ц

Централноафричка Република Црна Гора

Ч

Чад Чешка Република Чиле

Ш

Швајцарска Шведска Шпанија Шри Ланка